Svetainės interjeras. Patarimai, kaip stilingai įsirengti nedidelę svetainę

svetaines interjeras

Jei vasarą daugiau laiko ir dėmesio skiriame savo namų išorei, kiemui, gėlėms ar terasai, tai rudenį ir žiemą imame planuoti vidaus darbus. Gal jau metas atnaujinti arba įsirengti ką tik įsigytų namų svetainę, paversti ją jaukia vieta ilgiems vakarams, draugų vakarienėms? Tuomet jums prireiks patarimų, kaip tai padaryti jaukiai, stilingai, kad net ir nedidelė erdvė būtų užpildyta baldais bei aksesuarais, kurių jums iš tiesų prireiks.

Minkšti svetainės baldai – pirmiausia dėmesys jiems

minksti svetaines baldaiKai kalbame apie svetainės, ypač nedidelės, įrengimą, turėtumėte pradėti net ne nuo sienų spalvos, o nuo funkcionalaus minkšto baldo, sofos ar kampo, pasirinkimo. Kodėl? Ogi todėl, kad mažoje erdvėje reikės šį baldą pritaikyti taip, kad jis neužstotų sienų dekoro elementų, kambario akcentinių sprendimų, tačiau būtų funkcionalus, patogus, traukiantis akį.

Tarkime, jog pasirinkote baltą ar itin šviesią svetainės sienų spalvą, derinate medžio elementus. Tai šiuo metu išties populiaru ir madinga. Sofą ar kampą turėtumėte statyti toje vietoje, kurioje nėra medžio dekoro, kad abu akcentai vienas kito neužgožtų. Būtinai pasimatuokite vietą, kurioje stovės sofa ar minkštas kampas, pasižiūrėkite ar lieka vietos praėjimui, staliukui, ar baldas neatrodys tarsi įspraustas.

Nedidelėje svetainėje jums greičiausiai netilps pats funkcionaliausias, daugiausiai svečių ar šeimos narių sutalpinantis U formos minkštas kampas, tačiau tikrai tiks paprastas minkštas kampas, kurio pusę galėsite pasirinkti patys. Taip pat puikiai atrodys ir sofa, tačiau ant jos susės mažiau svečių.

Jei neturite atskiro svečių kambario ir pas jus apsilankę draugai ar giminaičiai turės miegoti svetainėje, būtinai rinkitės minkštus baldus su miegojimo funkcija, tačiau pažiūrėkite, ar turėsite vietos išskleisti miegamajai daliai.

Norintiems maksimalaus komforto, modernaus dizaino, galima rinktis kampą su reguliuojamais galvos atlošais. Juk svetainėje leisite laiką ne tik su svečiais, bet ir patogiai įsitaisę žiūrėsite filmus, todėl reguliuojamas galvos atlošas leis įsitaisyti patogiai ir mėgautis vakaru jaukiuose namuose.

Svetainės interjeras – spalvos labai svarbu

svetaines baldaispalvu derinimasKai jau nusprendėte, kokio tipo minkštą baldą pasirinkti, sekantis žingsnis yra jo spalva. Net mažoje erdvėje nebijokite spalvų, ypač jei pasirinkote „saugias“ sienų spalvas. Prie šviesių sienų, natūralaus medžio ar juodų, baltų detalių tiks kone kiekviena ryški spalva – smaragdinė žalia, mėlyna, geltona, tamsiai ruda, bordo, oranžinė… Ryškiaspalvė sofa ar minkštas kampas padiktuos net tolimesnius dekoro elementus, taps svetainės akcentu.

Jei suplanavus minkšto kampo ar sofos, staliuko, kitų būtiniausių baldų vietą jums dar lieka šiek tiek erdvės, prie sofos priderinkite ir minkštą pufą arba fotelį. Iš karto patikrinkite, ar pagal spalvą ir medžiagą galėsite suderinti šiuos du baldus. Fotelis šalia pastatomo šviestuvo ir knygų lentynos juk tokia romantiška detalė!

Keletą nedidelių pufų šalia sofos galėsite pastatyti ir vakarėlio metu, kad visi svečiai talpiai susėstų prie bendro stalo.

Funkcionalūs korpusiniai baldai – verta atkreipti dėmesį

Be minkštos ir patogios sofos, jūsų jaukioje, stilingoje nedidelėje svetainėje prireiks ir keleto korpusinių baldų. Jų spalvas ir medžiagą galite derinti tarpusavyje. Pavyzdžiui, jei išsirinkote medžio dekoracijas savo sienoms puošti, rinkitės ir ąžuolo masyvo korpusinius baldus, kurie puikiai derės su bet kokios spalvos minkštais baldais. Svarbiausia, kad baldai būtų ne tik stilingi, bet ir funkcionalūs, nes mažoje svetainėje jų daug netilps, o juk norisi susidėti visus reikalingiausius daiktus.

Vietoj didelės sekcijos per visą sieną, kuri dar sumažins jūsų erdvę, rinkitės televizoriaus staliuką ir indaują. Televizorių galite kabinti ir ant sienos, nebūtina statyti ant staliuko. Pakabinus televizorių, jūs turėsite visą paviršių jaukiai padekoruoti, pasidėti kitus daiktus, pavyzdžiui, grotuvą ar patefoną, nuotraukas, vazonines gėles.

Prie televizoriaus staliuko derančią indaują statykite į kampą, o šalia jos glauskite staliuką. Jei kambarys nėra skirtas tik svečiams, jame leisite daug laiko, natūraliai čia kaupsis ir daugiau dulkių, todėl rinkitės indaują su stiklinėmis durelėmis – išvengsite kasdienio dulkių valymo nuo jūsų taurių ar lėkščių.

Tiesa, jei turite nemažai daiktų, kuriuos norite „paslėpti“, televizoriaus staliukas nebus pats funkcionaliausias pasirinkimas. Vietoj jo galite rinktis talpesnę komodą, kurioje bus ir stalčiai jūsų tekstilei ar stalo įrankiams, ir lentynos įvairiems daiktams.

Televizoriaus staliuką ir indaują geriausia statyti priešais minkštą dalį, paliekant vietos kavos staliukui. Taip jums bus patogu ir žiūrėti televizorių, ir greitai paimti indus bei padengti stalą.

Svetainės staliukai ir valgomojo stalas: ar tilps mažoje svetainėje?

svetaines staliukaiPrie pasirinktų korpusinių baldų dera svetainės staliukai. Jei tai bus vienintelis stalas jūsų svetainėje, o valgomojo stalo niekaip neišeis sutalpinti, pasirinkite didesnį, gal net išskleidžiamą kavos staliuką, kuris būtų šiek tiek aukštesnis, kad susėdę prie jo galėtumėte ir pavakarieniauti.

Jei vietos dar šiek tiek yra, galite rinktis ir apvalų valgomojo stalą. Jis labai taupo vietą, tačiau vos prie vienos metro skersmens stalo gali susėsti net šeši žmonės, o jį prailginus – ir aštuoni ar dešimt. Atkreipkite dėmesį, kad po apvaliu stalu ant vienos kojos galėsite pastumti kėdes ir laisvos erdvės jūsų „sąskaitoje“ dar padaugės.

Nevalia pamiršti detalių

Kai svetainė beveik apstatyta baldais, verta atkreipti dėmesį į detales. Jei mėgstate jaukius vakarus su knyga, prie minkšto fotelio nepamirškite įsigyti siauros, aukštos, su kitais baldais derančios knygų lentynos, kurioje sudėsite visą savo knygų kolekciją, galėsite dekoruoti gėlėmis, stilingomis detalėmis.

Įsigykite keletą žvakidžių – medinės puikiai derės su jūsų baldais ir interjeru. Taip pat nepamirškite stilingų molinių, terakotinių, ar lengvesnių stiklinių vazų bei stalinių šviestuvų, kurie suteiks lengvą, romantišką apšvietimą bei toršero, kuris įsikurs jūsų knygų skaitymo kampelyje.

Jums taip pat gali patikti

Žiūrėti visas naujienas